Kuvaus
Oxford Aquatex ATV on maailman myydyin moottoripyörän suojapeite ATV-kokoisena. Se on täynnä samoja käytännöllisiä ominaisuuksia kuin Aquatex-sarja muutenkin ja tietenkin tehty kestämään.
Ulkokäyttöön suunniteltu peite suojaa sateelta ja pölyltä. Paikalliset poliisihankkeet ovat osoittaneet, että suojapeite voi toimia hyödyllisenä varkaudenestokeinona: jos varas ei näe, millainen ajoneuvo peitteen alla on, se on harvemmin houkutteleva kohde. Yhdistä peite palkittuun ketju- tai levyjarrulukkoon (mielellään hälyttimellä), niin saat vielä yhden lisäkerroksen suojaa.
Iso-Britannian arvostetuimpiin kuuluva moottoripyörälehti RiDE Magazine valitsi Aquatexin BEST BUY -tuotteeksi vertailussaan. Kiitosta saivat säänkestävyys, laadukas rakenne, hyödylliset lisäominaisuudet sekä erinomainen hintalaatusuhde.
Tärkeimmät ominaisuudet
– Tuplatikattu polyesteri: lujuutta ja kestävyyttä
– Täysi ulko- ja sisäsuojaus: sopii sekä ulkokäyttöön sateensuojaksi että sisäkäyttöön pölysuojaksi
– Joustava helma pitää peitteen napakasti paikallaan
– Mukana vetoketjullinen säilytyspussi, johon peite pakkautuu kompaktisti
– Vahva mutta kevyt materiaali on UV-kestävä, eikä haurastu auringossa
– Kaksois-PU-pinnoite optimaaliseen vedenpitävyyteen
– Saatavilla 4 koossa
Tärkeää
Älä anna suojapeitteen joutua suoraan kosketuksiin kuumien pakoputkien, moottorin kuumien osien tai terävien esineiden kanssa.
Koot
Seuraavat mitat ovat suuntaa-antavia, sillä suojat ovat muotoiltuja:
– Small: 200 cm (pituus) x 110 cm (leveys) x 110 cm (korkeus)
– Medium: 214 cm (pituus) x 126 cm (leveys) x 124 cm (korkeus)
– Large: 250 cm (pituus) x 130 cm (leveys) x 126 cm (korkeus)
– Extra Large: 270 cm (pituus) x 150 cm (leveys) x 170 cm (korkeus)








